AFS UBKI - автоматизована система попередження операційних ризиків

Спеціалізований сервіс «AFS UBKI» розроблений для банків-партнеров УБКІ (участників сервіса) з метою попередження операційних ризиків, пов'язаних з інформацією в кредитних заявках. Сервіс працює в інтерфейсах кредитного бюро (через XML) як в режимі реального часу, так і в режимі пакетної передачі даних.

Принцип роботи сервісу заснований на перевірці заявочних даних, які порівнюються з усіма заявочними даними завантаженими раніше. У процесі порівняння виявляються суперечливі дані, пов'язані заявки, пов'язані клієнти або пов'язані заявочні суті, оцінюється ймовірність настання ризикової події. Результат порівняння повертається учаснику сервісу і містить максимальний набір даних для проведення подальших дій та прийняття рішення за кредитними заявками.

Основний ідеологією сервісу є принцип інформаційної взаємодоповнюваності, коли всі учасники сервісу мають можливість направити статус підтвердженого операційного ризику з досліджуваної заявки та / або за її параметрами в загальний пул даних бази УБКІ (через виклик веб-сервісу або в режимі пакетної передачі даних).


Завдання сервісу:

  • Знизити рівень операційних ризиків, що виникають при ухваленні рішення по кредитній заявці
  • Скоротити час, необхідний на прийняття рішення за заявками фізичним осіб на надання кредитів
  • Скоротити операційні витрати на персонал перевіряючий кредитні заявки

afs_schema_ukr_0.jpg