ОСББ - основні аспекти взаємодії

Основними законодавчими актами, що регулюють відносини у сфері бюро кредитних історій, є Закон України «Про організацію формування та обігу кредитних історій», Закон України «Про захист персональних даних» та Закон України «Про інформацію».

Акцентуємо увагу на те, що необхідними умовами для Вашої співпраці з кредитним бюро є наступні аспекти:

1. Наявність згоди боржника (суб'єкта кредитної історії - СКІ) на передачу інформації про себе в Бюро:

  •  Дана згода може бути можна включити в різні типи документів. Оптимальним варіантом для ОСББ є включення Згоди в статутні документи, рішення загальних зборів об'єднання або в договір з членом об'єднання. Головне наявність Згоди і підпису.
  • Приклад згоди: «Власник приміщення, відповідно до Закону України" Про організацію формування та обігу кредитних історій ", дає згоду на передачу інформації в ТОВ" Український бюро кредитних історій ", що знаходиться за адресою: 01001, м.Київ, вул.Грушевського, 1-д, про своїх грошових зобов'язаннях перед об'єднанням. Факт згоди власника приміщення підтверджується підписанням даного договору (статуту, рішення ...) »

2. Наявність договірних відносин з УБКІ. Можна розглянути два варіанти:

  • Якщо Ви будете тільки передавати інформацію про боржників, то оптимальним варіантом може бути договір з річною абонентською платою.
  • Якщо Ви плануєте ще перевіряти підрядників, виконавців або обслуговуючі компанії, то можна укласти договір з передоплатою, мінімальна сума передоплати - 300 грн.